Im więcej dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego, tym większe bezpieczeństwo działalności i rozwoju firmy.

W biznesie nic nie jest pewne, ani dane raz na zawsze. Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców i przekona w przyszłości bardzo wielu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak sytuacja gospodarcza wpłynie na nasz biznes w przyszłości i czy nagle nasze przedsięwzięcie nie będzie wymagało z dnia na dzień pomocy.

Nie wiemy, jak potoczy się przyszłość naszej firmy … ale o przyszłość firmy najlepiej zadbać teraz.

W sytuacji, gdy firma ma niespodziewane kłopoty z płynnością nie ma co liczyć na korzystny kredyt czy pożyczkę. O takich sytuacjach należy pomyśleć wcześniej, gdy dobrze prosperujemy i banki same proponują korzystny kredyt. Zwykle przedsiębiorcy, gdy nie mają takich potrzeb rezygnują z propozycji kredytowych składanych przez banki. A to jest błąd, bo gdy dają (pożyczają) to należy brać. Można w ten sposób zabezpieczyć się na przyszłość, wykorzystując taką sytuację do wynegocjowania korzystnie oprocentowanego debetu w banku.

Oprócz kredytu należy wykorzystać i inne źródła finansowania zewnętrznego takie, jak leasing, factoring, forfaiting czy też coraz bardziej popularne w Polsce instrumenty pochodne. Im więcej mamy dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego naszej działalności gospodarczej, tym większe bezpieczeństwo bieżącej działalności i możliwości rozwoju.

You must be logged in to post a comment.